8 بازدید
۱۴ فروردین ۱۴۰۳

سینمای خانگی

رسانه خانگی یا شبکه نمایش خانگی (ویدئو رسانه) به ناشر فیلم ویدئویی یا سریال گفته می شود. یک رسانه خانگی ممکن است دوبلاژ و توزیع یک فیلم را انجام دهد. و یا ممکن است خود دست به تولید زده و اقدام به پخش آن نماید.

برخی فیلم ها برای اکران در سینماها و یا پخش در تلویزیون تولید نمی شوند به این فیلم ها، فیلم ویدئویی گفته می شود که صرفاً برای پخش در شبکه نمایش خانگی هستند البته لازم به ذکر است که بسیاری از فیلم های سینمایی، تله فیلم، و یا حتی برخی سریال ها هم پس از پخش در سینما یا تلویزیون وارد شبکه نمایش خانگی می شوند. از اهداف اصلی این شبکه جلوگیری از قاچاق فیلم ها و حفظ منافع تولید کنندگان است، ضمن اینکه احترام به حقوق بینندگان از ارکان اصلی هر سازمانی است و شبکه نمایش خانگی با علم به این موضوع اقدام به ارائه فیلم هایی با کیفیت عالی کرده تا بدین ترتیب موجبات رضایت و احترام به حقوق مخاطبان خود را فراهم آورد.

شبکه نمایش خانگی رسانه ای است که بیش از بیست سال در ایران قدمت دارد اما شاید بتوان گفت تنها چند سالی است که با تغییر نگرش نهادهای درگیر دست خوش تحولاتی شده است و با تغییراتی، تبدیل به یکی از رسانه های محبوب در میان اهالی هنر و عموم مردم شده است. معمولاً بخش عمده تبلیغات که در ابعاد بسیار گسترده و با هزینه سنگین طراحی می شود، متعلق است به تعداد محدودی شرکت پرآوازه که استطاعت مالی لازم را دارند، بخش دیگر تبلیغات گسترده برای شرکت هایی با توان مالی و اعتبار کمتر می باشد که معمولاً در حوزه BTL قرار می گیرد اما در این میان شرکت هایی هستند که در این دو دسته جای نمی گیرند، به همین سبب هولدینگ مات با درک این خلا اقدام به راه اندازی بخش شبکه نمایش خانگی تحت عنوان “شبکه ارتباطات آرمانی” نمود تا بدین طریق بستری برای برقراری روابطی سودمند میان صاحبان آثار نمایش خانگی و صاحبان کالا، خدمات و برند فراهم آورد.این رسانه پلتفرم مناسبی برای تبلیغات مرتبط با مسائل فرهنگی، هنری و خانوادگی می باشد، از دیگر خدمات مهم این بخش امکان نشر هدفمندانه آگهی با توجه به سبک و سیاق فیلم و مخاطبان آن در شبکه نمایش خانگی است که این شبکه را به رسانه ای اثربخش در حوزه تبلیغات بدل کرده است.

اما خدمات شبکه ارتباطات آرمانی تنها منحصر به تبلیغ در فیلم ها نمی شود، این بخش با توجه به قرار گرفتن در پیکره خدمات آژانس تبلیغاتی مات، امکانات لازم برای تولید جذاب ترین و با کیفیت ترین برنامه ها برای شبکه های تلویزیون ملی را دارد. نشر آگهی در سینماها و راه اندازی کمپین های تبلیغاتی همه جانبه برای فیلم ها از جمله دیگر فعالیت ها و ویژگی های بارز این بخش در ارائه بهترین خدمات به مشتریان خود است.

شبکه ارتباطات آرمانی، توانایی جذب اسپانسر و سرمایه گذار برای فیلم ها را داشته و با برگزاری رویداد فرش قرمز به مناسبت افتتاحیه نمایش فیلم ها، کمکی شایان به افزایش آگاهی نسبت به فیلم ها و در نهایت افزایش فروش و سودآوری برای تولیدکنندگان آن ها را دارد و تلاش می کند گامی هرچند کوچک در راستای ارتقای فرهنگ و هنر این مرز و بوم بردارد.

نظر و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*