3 بازدید
۱۴ فروردین ۱۴۰۳

استراتژی سوشال مدیا ها و ضروریات برنامه ریزی

در ابتدا به سوال استراتژی سوشال مدیا (استراتژی شبکه های اجتماعی) چیست جواب می دهم

استراتژی شبکه های اجتماعی بدین صورت تعریف می شود که چگونه سازمان شما از طریق سوشال مدیا ها (شبکه های اجتماعی) برای رسیدن به اهداف ارتباطات و رسیدن به هدف های دیگر که به صورت استراتژیک ( آرمانی ) در مقابل برنامه ی عملیاتی ( غیر آرمانی ) استفاده می کند.

در یک سطح ساده و ابتدایی یک بیانیه ساده از قصد و اهداف قابل اندازه گیری برای استفاده از رسانه های اجتماعی است.

قابل ذکر است که این کار در چارچوب کلی کسب و کار و هم در راستا با اهداف سازمان با کسب و کار انجام می شود و برنامه های ارتباطی سازمان را برنامه ریزی می کند.

نکته ی مهم اینجاست که رسانه های اجتماعی در انزوا نیستند بلکه موازی با کانال های دیگر برنامه ریزی شده و انجام می شود.

برنامه ی استراتژیک یک برنامه ی با جزئیات عملیاتیست که یک برنامه عملیاتی با جزئیات لازم است اما بدون یک برنامه استراتژی چگونه می توان به برنامه ی عملیاتی رسید و آنها را اولویت بندی کرد؟ استراتژی خود را قابل انجام کن.

بسیار مهم ، لازم و ضروری است که هر کسب و کار استراتژی سوشال مدیا (استراتژی شبکه های اجتماعی) داشته باشد. راه حل و کلید راه این است که این برنامه قابل اجرا باشند ( اما آرمانی و دور برد ) و مشتریان را درک کند.

کمک به مراوده با مشتری کند در مورد آن چه اهمیت می دهند و دوست دارند و در پلت فرم یا محلی که به صورت مجازی بیشتر زمان خود را آنجا می گذرانند.

استراتژی سوشا مدیا  یعنی به داخل قلب مشتری ورود پیدا کنیم و محتوای خلاق و گفت و گوهای جذاب بین خود و مشتری ایجاد کنیم.

استراتژی یعنی انتخاب کنیم عمدا کجا نباشیم و چرا!

در حالی که در شبکه های اجتماعی بیشتر رقبا هستند، مشتریان هستند همین حین ارزش برند و اعتبار رقبا بیشتر می شوند و از ارزش شما بیشتر مشتریان با آنها ارتباط می گیرند و روز به روز برای مشتریانی که دوست دارند با آنها ارتباط بگیرند برنامه ریزی می کنند.

مقاله مرتبط  سئو کپی رایتینگ چیست؟

بحث اول: همان طور که مردم زمان بیشتری را در سوشال مدیا ها صرف می کنند، مطالب بیشتری را از قبل مصرف می کنند ممکن است فکر کنید که فضایی اشباع شده است و درگیر شدن با آن توجیه پذیر نیست!

اشتباه

بحث دوم: ایجاد یک استراتژی سوشال مدیا هدفمند به شما کمک می کند که با استفاده از پلت فرم مرتبط برای ارتباط با مشتریان موجود و جدید تمرکز کنید و تعامل آنها را افزایش دهیم

  • کماکان نرخ رشد زیادی در مورد فضای مجازی و سوشال مدیا وجود دارد.
  • تصمیم گیری های خرید تحت تاثیر سوشال مدیا هستند اگر در اولین دوران اجتماعی شدن شرکت ها در محیط های مجازی و رسانه ها ایجاد مخاطب و تعامل رکن اصلی بود در دوران کنونی روی تجارت و شخصی سازی تمرکز دارد

بدون استراتژی روشن چگونه می دانید نقش این شبکه ها در فروش به مشتریان بالقوه تان چیست و چگونه آن را بهبود بخشند.

  • نبرد استراتژی مزیت رقابتی را به دست رقیب می دهد.
  • شک نکنید مشتریانتان در سوشا مدیاها هستند و اگر شما آنها را به دست نیاورید رقیب این کار را می کند.
  • اینفلوئنسرهای قوی و کلیدی در هر سوشال مدیا و هر صنعت وجود دارد قدرت توصیه همکار و اینفولئنسرها را نادیده نگیرید.
  • همان طور که در خرده فروشان اهمیت بازاریابی دهان به دهان در رضایت مشتریان واضح است و یا در صحبت کارشناسان به شدت پراهمیت است و کارهای دیگر هم به همین منوال است که اینفلوئنسرهای آنها تاثیر گذارند.
  • اعتبار و ارزش برند شما می تواند در شبکه های اجتماعی افزایش یافته یا نابود شود.

همان طور که محیط های مجازی صداهای راحتی از کسب و کارها را انعکاس می دهد می تواند سبب کاهش اعتبار ، با انعکاس زیاد صداهای ناراضی هم شود.

نظر و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*